İçeriğe Atla Menüye Atla

HABERLER

RSS
Yeni Üniversal Test Makinesi 01 Ağustos 2020
foto
Üniversal testlerin gerçekleştirilmesi için MTS Exceed E 45 modelinde yeni test makinesi - 300 kN’ a kadar kapasite - MTS is one of the world’s leading manufacturers of mechanical testing and simulation solutions, providing the superior technology, expertise and global support that customers need to meet their business objectives. MTS Exceed Universal Test Systems reflect the knowledge and best practices gained from decades of testing industry leadership
[Devamı]
Covid 19 Update 01 Mart 2020
foto
Değerli Paydaşlarımız, 2020 senesinin ilk haftalarında kısa süreli, gelip geçici bir problem olarak başladığını düşündüğümüz Covid-19 sürecinin, 2020 yılına tarihte eşi görülmemiş bir şekilde damgasını vurmuş olduğuna hep birlikte tanıklık ediyoruz. Yaz aylarına adım attığımız bu günlerde “yeni normal” kavramı yavaş yavaş neye benzediğini göstermeye başlarken, adım atmakta olduğumuz bu yeni sürecin hepimiz için riskler kadar fırsatlar da barındırdığını hep birlikte fark ediyoruz.
[Devamı]
Ekstrametal 9. Döküm Kongresinde 21 Şubat 2019
foto
Bu sene Eskişehir'de düzenlenen 9. Döküm Kongresine, içinde yaşadığımız dönemin üretim alanındaki en önemli konularından bir tanesi olan Endüstri 4.0 ile katıldık. Genel Müdür Yardımcımız Dr. Arda Çetin tarafından yapılan sunumda, Endüstri 4.0 felsefesi içinde çalışacak mühendisleri nasıl yetiştirmemiz gerektiği sorusu ele alındı. Önümüzdeki yıllarda döküm sektörünü de önemli bir şekilde etkilemesi beklenen Endüstri 4.0 düşüncesinin sektöre yansımalarının nasıl olacağı yanında, bu yeni düşünce içinde çalışacak mühendislerin hangi bilgilerle ve yeteneklerle donatılması gerektiği, bu sunumun önemli noktaları arasındaydı. Ekstrametal yenilikçi ve ilerlemeye açık vizyonuyla, önümüzdeki ay ve yıllarda da üretim teknolojileri alanındaki eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine devam edecek....
[Devamı]
Ekstrametal Eğitim Faaliyetleri 01 Ocak 2019
foto
Ekstrametal, mühendislik, üretim ve tasarım alanlarındaki tecrübe ve bilgisini paylaşma hedefiyle bir eğitim programı başlattı. “Ekstrametal Akademi” adıyla faaliyet gösterecek olan bu programın ilk aşamasında ASELSAN ve TÜMOSAN gibi ülkemiz sanayisinin güçlü kuruluşlarıyla sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerine ek olarak, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği (TÜDÖKSAD) ile işbirliği içinde, Türk Döküm Sektöründe faaliyet gösteren firmalarla da eğitimler vermeye başladık. Ekstrametal Akademi eğitim programı, ilerleyen aylarda ülkemizin önde gelen üniversiteleriyle de işbirlikleri kurup, kapsamını daha da genişleterek hizmet vermeye devam edecek.
[Devamı]
Yeni işleme fabrikası - taşınma çalışmaları sürüyor 01 Ocak 2018
foto
Ocak 2018’ de yeni işleme fabrikamızı devreye alıyoruz: İşleme alanımızı 8500 m² ’ ye yükseltiyoruz (şu an 5000 m²) Dökme parça işleme kapasitemizi yıllık 4000 tondan 8000 tona yükseltiyoruz.
[Devamı]
Hızlı Prototip Üretimi 01 Mayıs 2017
foto
3 Boyutlu Kum Yazıcı The S-Max® 3D core and sand mold system is ideally suited for sandcasting foundries, creates complex sand cores and molds directly from 3D CAD data, eliminating the need of a physical pattern to create a core or mold. The ability to cast in hours without hard tooling improves the entire casting process chain. Realize new efficiencies with our largest build platform.
[Devamı]