İçeriğe Atla Menüye Atla

Covid 19 Update 01 Mart 2020

Değerli Paydaşlarımız,

2020 senesinin ilk haftalarında kısa süreli, gelip geçici bir problem olarak başladığını düşündüğümüz Covid-19 sürecinin, 2020 yılına tarihte eşi görülmemiş bir şekilde damgasını vurmuş olduğuna hep birlikte tanıklık ediyoruz. Yaz aylarına adım attığımız bu günlerde “yeni normal” kavramı yavaş yavaş neye benzediğini göstermeye başlarken, adım atmakta olduğumuz bu yeni sürecin hepimiz için riskler kadar fırsatlar da barındırdığını hep birlikte fark ediyoruz.

Bu süreç birçok kurum gibi bizler için de zorlu geçti. Ama Ekstrametal olarak kendimize olan güvenimizi perçinlediğimiz ve gücümüze olan inancımızı kendimize ve paydaşlarımıza ispatladığımız bir dönem de oldu. Bizim için bu sürecin en büyük fırsatı da buydu: Birçok sektörün durma noktasına geldiği, gelecek konusunda müthiş bir belirsizlik içinde kıvrandığı bir süreci Ekstrametal’in durmadan, aralıksız çalışarak geçirmiş olması, bizi farklı kılan niteliklerimizin gerçekliğine, iş modellerimizin sağlamlığına bizleri daha da ikna etti.

Bu inancın ve adanmışlığın meyvesi olarak, Ekstrametal’in yeni dökümhanesinin deneme üretimlerine Haziran ayında başlayacağını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Bu zorlu süreci üretimlerimiz gibi yatırımlarımızı da kesintiye uğratmadan sürdürmüş olmamız, sizlere yukarıda bahsettiğim güveni perçinleyen bir diğer etken olduğuna inanıyorum.

Bize olan güveninize layık olmaya çalışıyoruz.

Saygılarımızla,

Şükrü ATILGAN
Genel Müdür